Minimal gain value

MonikaBeeeMonikaBeee Member Posts: 6 Contributor I
edited October 2020 in Help
Hi guys,
Someone could please help me in my homework? 
I need to use a csv file to make a process based on a decision tree model. Then the question is: what is the largest minimal gain value where  the C4.5 tree has not got only one leaf?
Thanks in advance!
Monika

Best Answers

Answers

  • MonikaBeeeMonikaBeee Member Posts: 6 Contributor I
    Hi Balázs,
    Are you hungarian by any chance?
    Because I'm so it would be easier to communicate in hungarian if you don't mind
    Best regards,
    M

  • MonikaBeeeMonikaBeee Member Posts: 6 Contributor I
    Szuper!
    Szóval a helyzet az, hogy üzleti intelligencia kurzuson van hetene egy feladatsor amit rapidminerbe kell megoldani. Számomra ez nagyon nehéz, amikor volt olyan kérdés ami excelbe is megoldható volt, arra tudtam csak pontot szerezni.
    Valójában semmit nem tudok a szoftver kezeléséről, most odáig jutottam el, hogy megnyitottam (beolvastam) a csv fájlt (processt?) a programba. Szóval nekem lépésről lépésre el kellene magyarázni, hogy pontosan mit kell csinálnom...  :s

  • MonikaBeeeMonikaBeee Member Posts: 6 Contributor I

    Ez a feladat magyarul:

    Bankmarketing esettanulmányhoz tartozó diák a teljes bank-full.csv adathalmaz felhasználásával készültek, ami nem biztos hogy minden gépen le tud futni. Ezért a feladat megválaszolásához a kisebbik bank.csv állományt használva állítsuk elő a diasor 11. oldalán található döntési fa modellen alapuló processt. (Az indukció és dedukció idejét nem szükséges megmérni a Log dobozzal.) A döntési fa alapértelmezett beállításai mellett melyik az a legnagyobb minimal gain érték, amire a kapott C4.5 fa nemcsak egyetlen levélből áll?

    (A választ három tizedes jegy pontossággal kell megadni.)

  • MonikaBeeeMonikaBeee Member Posts: 6 Contributor I
    Ok, köszönöm! Remélem, hogy úgy lesz, ahogy mondod. :)
    Amúgy te akkor a cégnek dolgozol?
  • MonikaBeeeMonikaBeee Member Posts: 6 Contributor I
    Wow, gratulálok a karrieredhez! 
Sign In or Register to comment.